Prace doktorskie w prestiżowych czasopismach naukowych za granicą.

Każdy doktorant powinien zadbać o to, aby jego prace doktorskie znalazły się w różnych prestiżowych czasopismach. Co więcej nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Zresztą można powiedzieć, że te zagraniczne to znacznie większy prestiż, niż te w Polsce. Znacznie trudniej się do nich dostać, jednak jeśli się to już uda to możemy być już pewni swojego sukcesu w świecie nauki.

Jak wiadomo, każdy doktorant musi postarać się o publikacje naukowe, które będą jego autorstwa. Aby uzyskać w przyszłości tytuł profesora zwyczajnego bądź też nadzwyczajnego, będą oni musieli naprawdę się postarać już wcześniej o to, aby wyraźnie zaistnieć w świecie nauki. Konieczne są nie tylko prace doktorskie wydawane w formie publikacji, ale właśnie udział w artykułach w gazetach i czasopismach światowego formatu.

W Polsce niestety nie można znaleźć ich zbyt wiele. Moglibyśmy wyróżnić kilka tytułów, które przede wszystkim można znaleźć w miejskich bibliotekach, które prenumerują także czasopisma. Znacznie większe pole do popisu mają osoby, które napisały prace doktorskie, za granicą, gdzie takich czasopism jest znacznie więcej.

Można więc ogólnie powiedzieć, że wszyscy doktorzy, którzy myślą kiedyś o tytule profesora powinni już teraz rozejrzeć się za możliwościami wydawniczymi. Nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami.